ИндексВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | .

Въпроси, предложения и т.н

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Александрин Седай
Заседателка
Заседателка

Брой мнения : 201

ПисанеЗаглавие: Въпроси, предложения и т.н   Пон Окт 01, 2012 4:50 pm

....
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси, предложения и т.н   Вто Окт 02, 2012 5:10 pm

Не намерих тема за обсъждане проблеми относно форума, затова пиша тук.

Няколко молби:
1. Да се изтрие ацц-то на Дав (по негово искане), както и всички останали негови герои - Яру, Аш, Аелфин, Янош, Кай, Доменико
2. Да се изтрие моето ацц (Brenna Sedai), както и другите две мои героини - Лин и Айенде а"Сора
3. Да се изтрият всички наши нишки и действия, пуснати през нашите герои (ацц-та). Не трябва да са никак малко, но се надявам, че това няма да представлява проблем за вас. Освен ако, разбира се, част от тях не са вече изтрити, защото не успях да намеря всички (а това правех преди да бъда деактивирана от форума). Това включва, естествено, и изтриването на резюметата.

Та... действията, нишките, резюметата и ацц-та по възможност да бъдат изтрити.

Надявам се, че това ще бъде свършено. Успех с бъдещата реализация на форума.
Хроникьор
Хроникьор
Хроникьор

Зодия : Sagittarius
Брой мнения : 211
Години : 27

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси, предложения и т.н   Вто Окт 02, 2012 5:14 pm

Ще се заема да изтрия каквото мога, но не всичко ще може да бъде изтрито. Просто е непосилно да се изтирят близо 3000 мнения на веднъж. Ще изтрия по възможност всички регистрации. Брена, отговори ми на това което те питах поледно преди да започна с чистенето.
http://sedai.forumsline.com
Хроникьор
Хроникьор
Хроникьор

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси, предложения и т.н   Сря Окт 10, 2012 6:38 pm

Всеки потребител с повече от 60 мнения, който иска да изтрие рега си ще бъде преместен в неактивни и баннати, защото е физически непосилно повече от това да се трият едно по едно.

Абсолютно всички теми от старата игра са архивирани в в коша, за справка на новите играчи. Форума е изчистен за нова игра. И така...

Всеки, от старите играчи, който не иска повече да играе с нас да ми пише на лично и да ме уведоми, за да преместя героите му в неактивни.

ПП. Преди пускането на форума официално - началото на новата игра - във важно съобщение, ще бъде упоменато, че е забранено да се използват героите и нишките като отправни точки в новата игра на всички, които виждат регистрациите си в неактивни.
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа

Зодия : Scorpio
Брой мнения : 228
Години : 28
Местожителство : Между рая и ада, между мечтите и реалността

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси, предложения и т.н   Пет Окт 12, 2012 8:24 pm

Джордан беше много добър автор, тъй като описва своя свят точно като нашия, но с магия... Очарователно разцепление...

Та, при положение, че толкова хора ги няма, до каква степен обобщенията от нишките са валидни? В смисъл, няма ли да е по-добре да ги махнем и наистина да отгърнем на една нова страница?

Edit:

Към горното си питане за обобщенията имам още 2-3-4...n... Smile

1) Какво са готовите герои?!?

2) Има ли смисъл да пазим неигровите персонажи? Лично от моите (щото основно те се мотат из секцията) ще ми трябват 100% Елосин и Теланин, просто са главна част от живота на героя ми... За заседателките нямам претенции никякави, за ръководителката още не съм решила. Нея я създадох, за да я мъча, а така и нямах време да я повъртя на шиш, та затова се чудя дали да я задържа. За другите персонажи, ако решим да ги трием, т.е. да не се ползват, само ми кажете, за да им изтегля инфото, да го ползвам, ако по-нататък ми потрябва (измислянето на персонажи от какъвто и да е тип винаги е сложно :> )

3) Това с картинките не го разбирам ама никак о.О Каква е целта да споменаваме за картинките, авторите им и т.н.? От съображения за авторски права, не повтаряне на визията на героите или? Защото аз въобще не се стремя да гледам кой е на снимката, стига да е подходяща. Само на 2 от заседателките, дето не са игрови, съм сложила реални картинки. На малко от другите знам авторите...

4) Като изключим биографията, после всички ли ще почваме от обща тема като едно време (в която пишем как сме приети и т.н.) или всеки както реши? Ако ще почваме от обща тема, ще се радвам, ако мога да получа старите си постове от започването, Ви, ще ти пиша на лично за това.

5) Ще имаме ли някаква обща крайна цел? Или ще си пишем от страст към спорта? Ще има ли някакви определени неща, които трябва да се свършат?

6) В каква насока да пишем? Все пак още не е излязла последната книга, т.е. нямаме идея какво се случва в нея, та... Волността до къде се простира и до колко ще се променят нещата след прочитането й?

7) Къде се намираме спрямо Златния Век? Защото, ако вече сме минали последната битка и бла бла бла... Не трябва ли скоро да ударим Златен Век? Или пък сме го подминали? Какво е нивото на сила на преливането?

Cool Под аватара ми пише, че съм заседателка... Мисля, че не съм Smile Също така се намирам в някаква група на неактивни герои... не мога да кажа колко активна ще съм, но няма да съм неактивна Smile

Като стане всичко ясно около тези въпроси (или част от тях) ще си пусна биографията...

Последната промяна е направена от Дженалдин на Пет Окт 12, 2012 9:06 pm; мнението е било променяно общо 1 път
http://jenaldin.wordpress.com/
Александрин Седай
Заседателка
Заседателка

Брой мнения : 201

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси, предложения и т.н   Съб Окт 13, 2012 1:08 pm

Дженалдин написа:
Джордан беше много добър автор, тъй като описва своя свят точно като нашия, но с магия... Очарователно разцепление...

Определено.

Та, при положение, че толкова хора ги няма, до каква степен обобщенията от нишките са валидни? В смисъл, няма ли да е по-добре да ги махнем и наистина да отгърнем на една нова страница?

И аз мисля, че така е най-добре да се направи. Има два варианта - или да опишем какво се е случило до сега и да го пуснем като обобщена история и да продължим до където сме стигнали или да започнем от нов век като всичко това,което се е случило и е било писано да бъде обобщено и пуснато като информация за случилото се от миналия век. Това скоро ще бъде решено.

Edit:

Към горното си питане за обобщенията имам още 2-3-4...n... Smile

1) Какво са готовите герои?!?

Ами това е буквално - примерно някой пуска герой и ако някой иска може да го вземе и да играе с него.

2) Има ли смисъл да пазим неигровите персонажи? Лично от моите (щото основно те се мотат из секцията) ще ми трябват 100% Елосин и Теланин, просто са главна част от живота на героя ми... За заседателките нямам претенции никякави, за ръководителката още не съм решила. Нея я създадох, за да я мъча, а така и нямах време да я повъртя на шиш, та затова се чудя дали да я задържа. За другите персонажи, ако решим да ги трием, т.е. да не се ползват, само ми кажете, за да им изтегля инфото, да го ползвам, ако по-нататък ми потрябва (измислянето на персонажи от какъвто и да е тип винаги е сложно :> )

Ами аз в момента обновявам доста от темите и някой от неигровите персонажи, които си ги ползвала съм ги включила в списъците. Мисля, че няма да е проблем, ако ги още може да се ползват. И без туй някой са свързани с героят ти като цяло

3) Това с картинките не го разбирам ама никак о.О Каква е целта да споменаваме за картинките, авторите им и т.н.? От съображения за авторски права, не повтаряне на визията на героите или? Защото аз въобще не се стремя да гледам кой е на снимката, стига да е подходяща. Само на 2 от заседателките, дето не са игрови, съм сложила реални картинки. На малко от другите знам авторите...

Ако става въпрос за Заети ликове - това е с цел, ако някой ползва реален лик да не се дублират. Иначе ако са анимирани или от друг тип няма нужда да се казва автор и т.н.

4) Като изключим биографията, после всички ли ще почваме от обща тема като едно време (в която пишем как сме приети и т.н.) или всеки както реши? Ако ще почваме от обща тема, ще се радвам, ако мога да получа старите си постове от започването, Ви, ще ти пиша на лично за това.

Всеки както реши, ако искаш можеш да пишеш в тази обща тема, ако не ти се занимава не е задължително. Иначе да пиши по ЛС и ще ти ги пратим постовете.

Cool Под аватара ми пише, че съм заседателка... Мисля, че не съм Smile Също така се намирам в някаква група на неактивни герои... не мога да кажа колко активна ще съм, но няма да съм неактивна Smile

Това се вижда на всички профили. Ако си заседателка се избира от падащо меню от коя Аджа си. Иначе трябва да видим дали ще можем да го направим да се вижда в профилите само на заседателките. И да ще бъдеш преместена от група неактивни.

За другите въпроси ще ти отговоря по скайп^^

Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси, предложения и т.н   Съб Окт 13, 2012 4:01 pm

Продължавам да не схващам готовите герои и това с картинките о.О Ако за картинките е това, което си мисля, то две от заседателките неигрови персонажи са такива - Ланна Беску (Зелена заседателка) е Missy Peregrym ( [You must be registered and logged in to see this link.] ), а Зиу Занг (Синя заседателка) е Ziyi Zhang ( [You must be registered and logged in to see this link.] )
Асада о` Алсенхор
Амирлински трон
Амирлински трон

Брой мнения : 25
Местожителство : Шумен

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси, предложения и т.н   Съб Окт 13, 2012 6:37 pm

Готовите герои са за хора, които не им се измислят герои или просто не им се занимава или не знаят как.

Например аз съм нов регистриран потребител и не искам да си правя герой, затова казвам, че ще играя с един от предварително изградените. Пиша на админ, сменят ми името, прочитам историята на героя и градя вече нишките си въз основа на историята на самия герой.

А линковете с имената на актьори/модели под картинките е сложена, от правна гледна точка. Виждала съм форуми, чийто администратори са си патили заради картинки, ако някой каже използвал си я без позволение. А и така като сложим един ред повече в описанието на героя и пишем името на модела, който влезе и го види ще разбере, че не казваме, йок това е наша картинка - не пипай, ами по някакъв дори и малък начин се съгласяваме с това, че само я използваме за лично удоволствие без да изкарваме никакви печалби от това.
Илейн Ейдел
Жълта Аджа
Жълта Аджа

Брой мнения : 56

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси, предложения и т.н   Съб Окт 13, 2012 6:51 pm

Аз имам въпрос. Трябва ли да пазим някъде из компютъра си линковете от където сме намерили картинките?
Хроникьор
Хроникьор
Хроникьор

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси, предложения и т.н   Съб Окт 13, 2012 7:10 pm

Илейн Ейдел написа:
Аз имам въпрос. Трябва ли да пазим някъде из компютъра си линковете от където сме намерили картинките?

Желателно е. Ако не в отметките на браузъра, то поне на един текстови файл. Няма да заема кой знае колко място на компа, но за по-голяма сигурност, ако някой ден, недай си боже някой каже, използвал си мое творение, ти казваш намерих го на този линк, като съответно сваляме картинката. Просто се подсигуряваме за такива случай, като се надявам да няма такива.
Юка Кирена
Стражник
Стражник

Брой мнения : 67
Местожителство : Някое сенчесто и прохладно място

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси, предложения и т.н   Съб Окт 13, 2012 7:35 pm

Ооффф, усложнявате ми живота, бе! Са ако тръгна да се обяснявам от къде взимам картинки и бла бла... Ми гугъл, майна, гугъл, пишеш си нещо и ти излиза. Вие пък, как може да крадете известни личности, толко ли няма рисунки?! Ама айде, ок... И аз имам въпрос - как да се отървеш от собствената си Сестра? Smile

П.С.: Ся сериозно - що съм неактивен?
Хроникьор
Хроникьор
Хроникьор

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси, предложения и т.н   Съб Окт 13, 2012 7:46 pm

Защото си бил с такъв ранг, преди затриването на форума. Сега ще те оправя. Забравила съм. Прощавай. Готов си! Вече не си неактивен.

А как да се отървеш от собствената си Сестра? Ами убиваш я, но ако си й Стражник ще ти е трудно, ама много трудно... Very Happy

Калара.
Червена Аджа
Червена Аджа

Зодия : Pisces
Брой мнения : 48
Години : 25

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси, предложения и т.н   Вто Окт 16, 2012 1:50 pm

Аз мога ли да направя едно скромно предложение? Свързано е с оцветяването и ми хрумна сега, но не знам до колко е приложимо. Знам, че ранговете ни са с цветовете на аджата, но няма ли да е по-готино, ако всяка аджа си има отделен цвят? Сините са си оцветени в синьо, а белите в бяло и така ...
Хроникьор
Хроникьор
Хроникьор

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси, предложения и т.н   Вто Окт 16, 2012 2:12 pm

Това се получава като се сложи цвят на групите. Преди беше така, но го махнахме защото става прекалено шарено във форума и започва след време да дразни очите. Групите ще търпят промени и сегашните цветове също. Затова беше решено единственото цветно нещо да остане ранга, който е достатъчно показателен за това къде принадлежи дадения герой.

*Единствените цветни групи ще са Администратори и Съвета на кулата (в Съвета са само, Амирлин, Пазителката на хрониките и Заседателките.
Калара.
Червена Аджа
Червена Аджа

Зодия : Pisces
Брой мнения : 48
Години : 25

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси, предложения и т.н   Вто Окт 16, 2012 2:25 pm

Ок, разбирам, не знаех, че преди са били цветни и съответно, че са създавали дискомфорт ^^ Благодаря за отговора.
Хроникьор
Хроникьор
Хроникьор

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси, предложения и т.н   Вто Окт 16, 2012 2:27 pm

Калара. написа:
Ок, разбирам, не знаех, че преди са били цветни и съответно, че са създавали дискомфорт ^^ Благодаря за отговора.

Няма проблем. Нали затова е тази тема, хората да дават предложения. Ако имаш други предложения не се притеснявай да ги предложиш.

Very Happy
Юка Кирена
Стражник
Стражник

Брой мнения : 67
Местожителство : Някое сенчесто и прохладно място

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси, предложения и т.н   Вто Окт 16, 2012 8:45 pm

Браво за цветовете, така е и по-интересно, не се издаваш веднага какъв си.
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси, предложения и т.н   Пон Окт 22, 2012 10:44 pm

Между другото, хора, почти 100% сигурна съм, че Стражниците започват като Младоци, а не като Новаци Smile
Асада о` Алсенхор
Амирлински трон
Амирлински трон

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси, предложения и т.н   Вто Окт 23, 2012 8:02 pm

Не знам. Не си спомням, но някак си Новаци ми звучи по яко. Къде го срещна? Да не би да е в ранговете или...
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси, предложения и т.н   Вто Окт 23, 2012 8:14 pm

В темата за героите пише, че трябва да кажем от къде почваме и за стражниците е посочено. Но съм наистина сигурно, че в книгите е Младоци, а не Новаци.
Асада о` Алсенхор
Амирлински трон
Амирлински трон

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси, предложения и т.н   Вто Окт 23, 2012 8:22 pm

И аз не съм. Но пък нали сме нов век. Имаме си нова история. Защо да не приемем, че са решили да си е новаци?
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа

ПисанеЗаглавие: Re: Въпроси, предложения и т.н   Вто Окт 23, 2012 8:23 pm

Ем, както решите, аз просто отбелязвам Smile