ИндексВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | .

2. Обсъждане v.1

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа

Зодия : Scorpio
Брой мнения : 228
Години : 28
Местожителство : Между рая и ада, между мечтите и реалността

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Вто Ное 06, 2012 11:50 pm

Мисля, че Клара се е запътила на там.

Мачин Шин, както и Пътищата като цяло, са едно от нещата, което вълнува част от Червените обвързали Аша Ман. За сега в общи линии обикалят около входовете към пътищата, порталите на Огиер и ги проучват и проверяват дали нещо не се опитва пак да се промъкне от там навън. Все още не е сигурно как работят Пътищата, нито някой може да изгради карта или някакво описание какво се случва вътре или как да се използват. Това е което си спомням аз за пътищата като ги споменавах там по разните неща дето писах.

Дрин е описан доста ясно като конструкция в Увода (или някъде там из писанията за новия век), до колкото си спомням са по 3ма генерали от всяка област и 1 на Малкиерите... Иначе по-специално не помня да са описвани, ако искаш, Естрела, можете вие да опишете нещо повече за там.
Върнете се в началото Go down
http://jenaldin.wordpress.com/
Калара.
Червена Аджа
Червена Аджа

Зодия : Pisces
Брой мнения : 48
Години : 25

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Вто Ное 06, 2012 11:55 pm

Да, Джен е права. Аз също ще премина през Дрин, но ще е много за кратко, така че, когато водите нишка там ще може да се включа, но за няколко поста и вероятно няма да остана докрая на нишката. Ако все пак ви устройва едно такова частично включване, няма проблеми да попишем заедно, даже страхотно Smile
Само че първо трябва да попривърша в околностите на Кайриен, но ми е малко претоварено тези дни и все нямам време да си довърша писанията. Пък там се очертават поне още пет-шест поста.
Естела Седай
Синя Аджа
Синя Аджа

Брой мнения : 27

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Сря Ное 07, 2012 12:00 am

@ Джен - добрем, ще го погледна внимателно увода. Ако ми се наложи мога да опиша някой от генералите, ако ми се наложи.

@ Калара - супер, ще е забавно да попишем заедно. Каго ще се прехвърляш към Дрин пиши едно Лс да се оговорим.
И на мен ми е леко претоварено, така че спокойно и ние леко ще се помотаем.
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Пет Ное 16, 2012 8:09 pm

Ам, аз поубих, който трябваше да убивам, ся малко ще се постресирам в Кемлин, към 2-3 поста макс... Та, някой желание за общи пътувания и действия? Или да си действам сама?
Деандра
Стражник
Стражник

Брой мнения : 30

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Пет Ное 16, 2012 8:19 pm

Аз, аз, аз ... Ако ме искаш... pray

Само кажи къде и какво, аз съм на линия.
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Пет Ное 16, 2012 8:25 pm

Все още спазвам обетът за целомъдрие :Р Но ако си съгласна да се мотаеш с мен без да те обвържа официално... Нямам против Smile Но мисли добре, разходките с мен обикновено са истерични Smile
Деандра
Стражник
Стражник

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Пет Ное 16, 2012 8:40 pm

Нямам нищо против. Нямам проблем с истерични разходки. La La Land
Sei'cal
Аша'ман
Аша'ман

Брой мнения : 10

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Нед Фев 24, 2013 8:04 pm

Здравейте. Не съм писал от много време, зает съм до безобразие, но ми хрумнаха няколко идеи и реших да го постна за обсъждане. Така – става дума за Черната Кула като цяло.
Първо, знаем от книгите, че водачът на Кулата – Таим е първият – носи титлата М’хаил, което значи ‘водач, лидер’. Това е добре, може да се запази, да не спойлвам много, но Таим бива става един от Отстъпниците преди Последната битка. Това би довело до малко неразбирателство и нежелание титлата да се запази. Може да остане като една от многото на владетеля, но предлагам да има и друга.

На Древния език Шин’валдар значи ‘Черният пазител’, което много добре се вързва, поне според мен. Може да запазим и М’хаил, може да добавим и Тамирлин. Просто да има няколко, като истински владетел, както е и Амирлин.

Друго, което ми дойде наум е, че както Айез Седай имат общества, би било добре и Аша’ман да развият такива с времето. Тоест, след като сайдин е чист, те не са само оръжия за унищожение, а хора с различни интереси и способности. Имам предложение за няколко подразделения, които са близки до тези на жените, но все пак се различават:

- Алгай’доон – Черните бойци – това ще е основната и най-многочислена фракция. Съответства грубо на Зелената Аджа. Военна дисциплина, трениране на войни, които могат да преливат. Това е засега.
• Като тяхна подфракция ( която може да се разкрие по-късно ) е Су’совин – Синовете на Кинжала – елитна група от наемни убийци, прецизни до съвършенство, нещо като Сивите на Сянката, само че необвъзрани с Тъмния по никакъв начин

- Сора’аетан – Щитовете на живота – церителите на Аша’ман. Това са мъже, които са решили да се отдадат на лечителство и дейности, свързани с поддържането на баланса в природата. Тук има възможности за доразвиване, някои мъже може да са по-добри в сплитове, стимулиращи растежа и развитието на различни растения и животни, други в Церенето, трети в сплитове, противодействащи на покварата на Тъмния и Погибелта – която сигурно сме приели, че още съществува

- Кисерай’Харан – Ръката на Строителите – Фракция от Аша’ман, която тясно работи с Огиерите и/или е научила много от тях за стоителството, създаването на оръжия с помощта на Силата, за укрепване на различни структури, дори те може да пазят тайната за създаването на сърцекамъка.

- Домаракоши’Махди – Търсещите знание ( първата дума значи език, но да кажем, че се препокриват в случая ) – това е еквивалента на Кафевите и може би Белите сестри от Бялата Кула. Учени, изобретатели, мислители, дори философи.
• Като тяхна подфракция – отново може да е тайна – са Дин’сувра’риод – братство, в което да се приемат само мъже с определени редки ‘таланти’ – създаване на ангреали и тер’ангреали, такива, които могат да разпознават употребата на подобни предмети, сънебродници, такива, които могат на пророкуват и тн. Те ще са наистина по-тайно общество и макар, че могат да са от която и да е фракция, то за ‘особеностите’ им ще знае именно това братство.

- Суравие’врон – Съгледвачи на мира – те ще са отново съветници, медиатори в спорове, ще налагат правосъдие, ще служат за посланници.

Наредил съм групите по числеността на Аша’ман, които биха членували в тях. Предлагам всяка фракция да си има изявен водач, чиято самоличност да не е тайна като в бялата Кула, а напротив – той активно да участва в управлението. Петте водачи може да имат по двама съветници – които предлагам да не са от собствената им фракция ( така фракциите взаимно ще се контролират и ще си съдействат ). Водачът ще има право на глас по даден въпрос, но ако двамата съветници решат да оспорят решението му, те имат право на вето ако се стигне до гласуване. Това отваря вратички за много машинации и невидими съюзи, което е много полезно.

Така – имаме си М’хаил – зависи дали му запазваме титлата или не – имаме си Съвет от Петте + още 10 съветника и така правим управляващото тяло на Черната Кула.
Имам идеи и за самата сграда, но тях ще ги споделя като се пооформи образът в главата ми  Дано ви е харесало и държа да споделя, че нямам задни мисли и няма да въвличам Кулата в ‘тъмни’ дела… Поне не още Wink
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Сря Фев 27, 2013 12:29 pm

Интересна идея. Намери име за тия, дето се обвързват с Червените. Без строителите, другите 3 са споменати в увода за кулата. Само остава ентусиазираните пичове дето се обвързват за кръгове да им намерим Smile Подкрепям да не е М'хаил. Предполагах подобни неща за Таим Smile
Хроникьор
Хроникьор
Хроникьор

Зодия : Sagittarius
Брой мнения : 211
Години : 27

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Сря Фев 27, 2013 12:32 pm

Аз да изкажа мнение, понеже после ако се приеме тази идея ще трябва да оформям раздели. Аз съм съгласна с тази идея. Даже много ми допада. Сей, това е прекрасна идея. А и след като сме оцелели Последната битка, защо Черната кула да не се развие в управление подобно на Бялата? Предложението да е Шин’валдар ми допада.

Какво мислят останалите?

Още едно нещо. Все още набирам желаещи които да тръгнат по следите на един от стражниците ни Тейн Риордан и да го върнат в Бялата кула за да се изправи пред Амирлин. Все пак той в момента е побъркан и всява паника и смут и страх у хората, трябва някой да го залови и да го върне в Кулата за съд, затвор или обвързване.
http://sedai.forumsline.com
Sei'cal
Аша'ман
Аша'ман

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Нед Мар 03, 2013 12:24 pm

Джен, не мисля, че ни трябва специална фракция за обвързващите се, просто те сами избират дали да го направят. Плюс това, за да разграничим Червените от Зелените, то може обвързването да е взаимно – вече се случи в книгите, поне в последната де, чувството е много по-силно, почти както е при Елейн и Биргит.

За титлата на владетеля на Черната Кула предлагам следното:
(Име + националност – Андорски, Кандорски, Мурандийски и тн. ), Шин’валдар Аша’ман, Острието на Дракона (еквивалент на Пламъкът на Тар Валон), М’хаил на Черната Кула, Тамирлин Всемирски
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Нед Мар 03, 2013 11:49 pm

Ъх, царствени работи... дългите титли направо ме убиват.

Сей, на мен ми се иска да има възможност само Червени да се обвързват с аша'мани от определена фракция и то да, взаимно. И те да се различават от Зелените по това, че тяхна задача е да оправят някак си счупените неща между двете половини на извора, както и да се заемат с особено опасни задачи изискващи едновременно двете половини. Иначе за какво са ни и Червени и Зелени? И за какво им е въобще на Зелените да обвързват нормални мъже (и жени тук таме), ако могат да си обвържат преливащи мъже, които даже като бонус не остаряват и не умират бързо........ зелени все пак.......
Sei'cal
Аша'ман
Аша'ман

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Пон Мар 04, 2013 7:27 pm

Нека тогава са Кисерай'Харан - хем строители, хем работещи с Айез Седай. Какво по-хубаво. Както предложих, нека обвързването им да е взаимно, тоест да си стават доста близки Wink
Sei'cal
Аша'ман
Аша'ман

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Съб Мар 30, 2013 4:04 pm

Голямо движение из тоя форум Wink Хора, давайте да пишем.
Аз пак влизам с едно силно предложение - да поразмърдаме нещата с една война. Ще опиша накратко какво ми се върти в главата, пък вие ще изкажете мнение.
Искам да включм активно Морския народ - ще им измислим Наставник на Корабите, който може и да прелива. В продължение на месеци, корабите на Морския народ активно изкупуват дървен материал и материали от каменоломни в Тийр, Иллиан, Ебу Дар и дори Майен. Сделките с тях пак са солени, но сякаш екзотичните търговци са по-склонни да се примирят и с по-ниска печалба.
Те все по-малко се съгласяват да качват чужденци на корабите си, а остров Тремалкинг от близо година не е дестинация за който и да било извън Ата'ан Миере. Уловката е, че там се строят нови кораби, дори е вдигната крепост в главния залив. Флотата им се събира, за да нападне крайбрежните държави и да завземе територии, които те ще смятат за свои по право - по време на Разрушението те бягат от полуделите Айез Седай и отплават на корабите си, но сега ще искат да си върнат загубеното.
Та, нашия човек, който ще бъде доста авторитетна фигура, събира поддръжници и започва създаването на боен флот. Идеята ми е преливащите (как бяха - ветрогонци или нещо подобно там) - които сега са мъже и жени - да се свържат, да причинят лошо време, за да няма видимост и през огромни портали да пренесат флота си и да започнат инвазия. Първо мисля да падне Иллиан.
ПС Според последната книга пълен кръг от преливащи наброява 72, така че отварянето на огромни поратли е възможно.
А как моя герой влиза в действието и за какво се бори - ами той ще го играе един от робите на водача на Морския народ и от там ще контролира всичко. Крайната му цел е да привлече вниманието на двете кули и да може да заплете мрежи там, докато те са заети с войната.

Относно Черната Кула - някой ще пише ли поста с предложенията?
Мисля също така, че ще е готино ако там е останал един от тия тер'ангреали, които не позволяват използването на портали в определен радиус - това ще е защитен механизъм, като в периферията на Кулата ще си има специални площадки за Пътуване.
За самата сграда - мислех си дали няма да е хубаво, ако има една основна масивна постройка, дълга като копие, която да е заобиколена от пет по-малки - по една за всяко общество. Малките кули ще са съединени с голямата чрез мостове на няколко нива. В основната кула ще са подземията, библиотеките, Съвета и Покоите на М'Хаил - или както ще го наричаме. Малките са си специално за обществата, с покои, общи помещения и специфични постройки - например още библиотеки за Домаракоши’Махди, ботаническа градина и нещо като лечебница за Сора’аетан и тн.
Хроникьор
Хроникьор
Хроникьор

Зодия : Sagittarius
Брой мнения : 211
Години : 27

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Сря Апр 03, 2013 9:41 am

Аз съм съгласна с предложението ти. Една война ще раздвижи нещата. Като имам малко свободно време тази седмица ще оправя раздела с ЧК. Искам да чуя мнението и на другите играчи по това предложение.
http://sedai.forumsline.com
Деандра
Стражник
Стражник

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Чет Апр 18, 2013 10:51 am

Джен ти искаш ли ме още да движа с теб в обща нишка?

---------------------------------------------------------------------

Дженалдин написа:
Ам, аз поубих, който трябваше да убивам, ся малко ще се постресирам в Кемлин, към 2-3 поста макс... Та, някой желание за общи пътувания и действия? Или да си действам сама?

Деандра написа:
Аз, аз, аз ... Ако ме искаш... pray

Само кажи къде и какво, аз съм на линия.
Илейн Ейдел
Жълта Аджа
Жълта Аджа

Брой мнения : 56

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Чет Апр 18, 2013 10:54 am

Извинявам се за отсъствието си. Сега съм тук.

Джен, Юка? Тук ли сте? Какво ще правим с нашата нишка? Какви са плановете?
Раур Айлуард
Стражник
Стражник

Брой мнения : 17

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Чет Апр 18, 2013 1:20 pm

Аз също съм тук. Искам да питам Естела Седай, какво става с нашата нишка.
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Чет Апр 18, 2013 4:58 pm

Джен се бори малко с живота и глупостта си, за Юка не знам, че не сме се чували от около месец, нооо мога и да го изтормозя...
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Чет Апр 18, 2013 5:17 pm

P.S.: Деандра, готви се да си моя. Twisted Evil Laughing Тейн също... После ще се обяснявам ако намеря време... Ще измисля нещо.
Деандра
Стражник
Стражник

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Чет Апр 18, 2013 5:31 pm

Само кажи къде искаш да се срещнем и ще се захвана да пиша от някъде по-далеч докато стигна до мястото на срещата. Ще се радвам да ме вземеш.
Тейн Риордан
Стражник
Стражник

Брой мнения : 24

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Чет Апр 18, 2013 7:12 pm

Джен, ще ме ловиш ли? Нямам нищо против. Идвай насам. Evil or Very Mad Ще си спретнем един лов.

Аз съм доста луд в момента. Историята е следната. Загубил съм си моята Айез Седай, но съм й обещал да не ходя в Погибелта да се убивам и не мога да наруша обещанието си, но съм луд от загубата й, затова правя каквото мога за да се опитам да притъпя болката от това. Тоест държа се като пълен разбойник, а не като Стражник. В момента ме интересува как единствено да нанасям щети и болка на останалите, защото искам да накажа света задето са ми я отнели. Поне за момента съм така.
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Пет Апр 19, 2013 8:35 am

Спокойно, аз съм жена с дългогодишен опит в справянето се точно със задници Cool Rolling Eyes
Не може да ме уплаши някаква си лудост. Като ви прочета биотата тия дни ще ви пиша ЛС как може да се срещнем. Вии си мислете активно за това да се моткате някъде из Айенде близо до Кемлин :>
Тейн Риордан
Стражник
Стражник

Брой мнения : 24

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Пет Апр 19, 2013 8:59 am

Добре. Аз ще започна да се моткам из Айенде и да всявам смут, тук таме убийство, изгоряла къща или просто ще ги заровя в градината, кражби и тн. Сещаш се, лудории. Ще се разберем по лс как да се срещнем.
Рен
Стражник
Стражник

Брой мнения : 11

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Пет Апр 19, 2013 9:51 pm

Търся си работа. Предложения?
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   

2. Обсъждане v.1