ИндексВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | .

2. Обсъждане v.1

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3
АвторСъобщение
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа

Зодия : Scorpio
Брой мнения : 228
Години : 28
Местожителство : Между рая и ада, между мечтите и реалността

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Пет Апр 19, 2013 9:55 pm

Ще ти намерим. Нали си в имение? Значи си в моето. Точка. После ще ти обяснявам Cool
Върнете се в началото Go down
http://jenaldin.wordpress.com/
Рен
Стражник
Стражник

Брой мнения : 11

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Пет Апр 19, 2013 9:57 pm

Това беше бързо. Shocked Ти гледам си Зелена... да не си на лов за стражници? Или си някаква лоша господарка? Да се подготвя, не за друго.
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Пет Апр 19, 2013 9:59 pm

Twisted Evil ще видиш...
Sei'cal
Аша'ман
Аша'ман

Брой мнения : 10

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Пон Апр 29, 2013 7:13 pm

Здравейте… Аз пак ще понахалствам.

Чета последната книга – много бавно, че да ми е кеф, но има някои неща, които мисля, че ще е редно да споделя, без умишлено да развалям кефа на другите играчи. Та от тука нататък, който желае, нека не чете.

Разглеждам картата, която сте направили за форума и много така ми допада. Ранд сключва мир с всички народи и те подписват така наречения „Драконов Мир”. Федерацията и Айенде може да са си плод на вътрешни дела, стига този мир да не се нарушава. Интересно е какво ще се случи със Сеанчан и техните права над земите. Според Ранд, те ще запазят владенията си, но няма да предприемат по-нататъшна инвазия. Тоест, Тарабон и Амадиция може да са техни. Идеята ми е – ако сте съгласни естествено – наистина тези две държави да се водят ‘под управлението’ на Сеанчан и Кристалния трон. Като колонии, които главно служат за търговия и тн. И то много рядко. Смисъл, да са откъснати и да имат определен суверенитет, но все пак да се пазят някакви традиции на Империята.

Точно тези традиции искам да обсъдим. По законите, които обсъждат преди Последната Битка, след нейния край Сеанчан запазват териториите си. Те нямат право да окаишват нито една свободна жена, която не изяви собственото си желание. Тоест, ако преливаща реши, може да отиде в Кулата на обучение или да се предаде доброволно като дамане. Предлагам да има споразумение между Сеанчан и Бялата Кула – ако жена покаже признаци на преливане, то тя има свободата на избере фракция – ако дамане е окаишена против волята си, то тя има право да иде на съд и там ще бъде решена съдбата й. Ако три пъти повече Айез Седай отколкото сул’дам решат, че тя трябва да бъде освободена, то жената получава правото да се отърве от каишката. Този закон ще е в сила, но ще е много фиктивен – тоест, първо, знаете как сул’дам пречупват дамане и те искат да бъдат окаишени. Второ, Айез Седай и сул’дам поотделно ще издирват жени, които могат да преливат и ще ги привличат към своите си групи – знаете колко е силен социалния фактор, ако ти казват, че нещо е редно, ти рано или късно започваш да мислиш така. И така, сул’дам си набират дамане – ако успеят да намерят, а всички други отиват за Бялата Кула. Така или иначе за Сеанчан преливащите са като екзотични животни, защо да не си ги ‘внасят’ от своя си континент. Там промени може би няма. Знаете и за ‘мъжкия’ ай’дам – този, с който Семирага хваща Ранд. Та викам, защо да няма и сул’дам, които държат мъже – тоест две – или само една, може и сама да е – и с тях да се отнасят по същия начин. Няма все още измислен ай’дам, с който мъж да държи мъж, затова да си ги оставим така нещата. Макар, че обмислям изобретяването му, но да не прибързваме. За мъжете законът ще е същия, така че тук и Черната Кула трябва да внимава. Да се върнем на управлението на Тарабон и Амадиция – както виждам, вече Алатара няма – може техните монарси да са от Кръвта – най-висшите сеанчански благородници, които и в самата Империя са си като крале и кралици. Знаете, те бръснат главите си и оставят само по един гребен, а кутрето и безименния пръст на всяка ръка лакират в цветовете на Дома си – само черният цвят е запазен за Императорската фамилия, макар че в комбинация е позволен.

Шара си се връщат в своите земи, там не знам какво става.

Аийлците… Принципно Ранд им дава нов облик – те въдворяват мира и следят за изпълнението на законите – Мъдрите са като съдии, които хем са неутрални, хем служат на интересите на всички. Може да имаме няколко клана, които да вършат това, а другите да са си се върнали в Пустошта. Морският народ също могат да помагат като брегова охрана – да следят как Сеанчан спазват мира и дали тайно не отвличат преливащи.

Знае се също, че сул’дам са жени, които могат да се научат да преливат, но не са родени с искрата. Това е дълбоко пазена тайна, която излиза наяве. С времето те неволно се научават да преливат. Мисля да го направим така, че щом се научат, те също да стават дамане – тоест докато само контролират друг преливащ са си добре и почитани, но започнат ли и те да го правят да бъдат наказвани… Така законите на Сеанчан ще имат смисъл. Това е само идея, моля ви, помислете си, не искам да налагам никакво мнение. Може да си оставим нещата както са, дори май ще е по-добре. Но аз съм запален по Сеанчан, обичам си ги тия говеда Wink
Друго нещо исках да попитам… И аз не съм стигнал до тая част, но прочетох какво става накрая…

СПОЙЛЪР – Накрая Ранд не запечатва затвора на Тъмния, а пак го оковава извън Времето и пространстовото – както преди Миерин и кой беше там да го освободят. Не го убива, защото вижда какво ще стане – свят без зло не оценява доброто и не изпитва състрадание и любов. Може наистина да си приемем, че е така, но да имаме и печати… както прецените. Мога да променя биото на героя си – може да е бил затворен в стазисна кутия (помните ги, предполагам) като евентуален план за освобождаването на Тъмния. Погибелта и Шайол Гул ще си ги оставим като земи на Сянката – толкова време са били ‘осквернени’, че едва ли може земята там да се излекува. Но не е казано, че точно там ще се появи пак Великия Властелин.
Помислете си и ми кажете – аз пак си бачкам здраво, но ще я дочета книгата и може да седна да поопиша някои от идеите си. Тъкмо ще е различно, имаме поле за изява, ще сме герои в един нов век Wink
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Пон Апр 29, 2013 8:45 pm

Ъммм... това със Сеанчан не ми харесва много Smile Аз не ги обичам особено Smile Не им ли стига, че им е даден цял град като безопасно пристанище? Нямам против обаче двете държави да са сеанчанолюбци и тайничко да си мечтаят да дойдат пак да ги... Да не уточняваме... Иначе за Сул'дам... Не мисля, че като сестра, като човек мога да си представя да се съглася на такова нещо. И Кацуан не би се съгласила... Но може да се измисли нещо... Примерно... вместо да ги усмиряват, непокорните да ги пращат да стават дамане :> И обратното, ако някоя прелива изключително силно и т.н., да я пускат в Кулата... За мъжете... не знам, мисля това, че има мъжки ай-дам да е дълбоко пазената черна тайна на Черната кула :> И да не е известно, че могат да се правят такива неща Smile

Що се отнася до Тъмния... виж, докато има Тъмен, ще има и хора, които са привлечени от него. Точно защото няма свят само на добро или само на зло. Ин и Ян, все пак Smile Още в началото аз и Ви мислехме да заформим към средата на играта една девойка, дето да открие мноооооооого древни ръкописи как да прави тролочета... и пак да се надигне сянката :> Ей така, за да е интересно Smile Имаме си даже 2 редчета пророчество по темата Smile Туй от мен...
Деандра
Стражник
Стражник

Брой мнения : 30

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Чет Май 02, 2013 4:06 pm

Идеята не е лоша. Не съм чела още последната книга и не мога да коментирам нищо свързано с нея и съдържанието й, затова се съгласявам с тези които са я чели. Харесва ми предложението да има мъжки ай-дам.

Може двете държави тайно да искат да се върнат под управлението на Сеанчан. И после някъде нататък Сеанчан да решат, че е време да си вземат държавите.
Александрин Седай
Заседателка
Заседателка

Брой мнения : 201

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Пет Юни 21, 2013 8:45 pm

Искам да се извиня за отсъствието си, но другият месец имам държавни изпити и съм много натоварена и няма как да се появявам. Соу след като минат ще стана пиша там по нишките и т.н.
Хроникьор
Хроникьор
Хроникьор

Зодия : Sagittarius
Брой мнения : 211
Години : 27

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   Съб Юни 22, 2013 2:48 am

Не се притеснявай. То повечето от нас сега имат държавни изпити. И аз след държавния ще се появя и ще почна отново да пиша по нишките, които имам започнати.
http://sedai.forumsline.com
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: 2. Обсъждане v.1   

2. Обсъждане v.1

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 3 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3