ИндексВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | .

5. Предложения и въпроси v1

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Хроникьор
Хроникьор
Хроникьор

Зодия : Sagittarius
Брой мнения : 211
Години : 28

ПисанеЗаглавие: 5. Предложения и въпроси v1   Вто Окт 30, 2012 9:59 am

Ако имате предложения относно играта във форума или някакви въпроси тук е мястото да се изкажете.

Последната промяна е направена от Хроникьор на Пет Апр 19, 2013 9:11 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://sedai.forumsline.com
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа

Зодия : Scorpio
Брой мнения : 228
Години : 29
Местожителство : Между рая и ада, между мечтите и реалността

ПисанеЗаглавие: Re: 5. Предложения и въпроси v1   Вто Окт 30, 2012 10:19 am

Имам следните няколко въпроса:

1) Ще описваме ли държавите с порядките им и управлението им? И ако да, това кой ще го направи? Може да е както преди, всеки който първи попадне в държава и има вземане даване с властта, да я опише... Примерно аз сега ще ходя в двореца в Кемлин, може да попиша за Айенде... Ако иска и друг може...

2) Искате ли да направим кралете, кралиците и всякакви там head of state NPC-та, защото иначе ще стане по-сложно. Нямам против да има лордове и лейди, братовчеди, братя, сестри и всякакви, но главите на държавите са малко подобни на Амирлин. Няма как да скитосват, трябва да си седят на мястото и да управляват. А малко хора биха искали да играят само на едно място. Пък ако се появи такъв, винаги може да спретнем нещо, че да умре съществуващия владетел и да го наследи героя на човека, който иска да го играе...

3) Да се дават ли още информации за света? Защото все още обмислям да напиша неща за Руидин (моля хората замесени с Аийл да го имат предивд, че си е населен град все пак, малко, но заселен и то още от Ранд), за Шара мъничко, за Сеанчан и за Морския народ. Също така съм мислила какво може да се каже за Пътищата или за Стединг и Огиерите, както и за Мадман (идея, която имах със стария с Стражник, да идем до там...), но бих се радвала да има малко по-широка дискусия, за да не стане като с неяснотиите около ЧК Smile

P.S.: Някой да помни дали в книгата има часовници или как измерват времето?
http://jenaldin.wordpress.com/
Джейсин ал'Меари
Вречен
Вречен

Брой мнения : 35

ПисанеЗаглавие: Re: 5. Предложения и въпроси v1   Вто Окт 30, 2012 9:30 pm

1. Ако може, аз бих поел описването на Арад Доман. Колкото и тривиално да звучи, имам планове свързани с миналото на героя ми, които ще изложа тези дни в темата за обсъждане, за да решите дали ви допадат и ще могат ли да се изпълнят. На кратко - бих казал, че преди едно поколение в двореца се извършва преврат и властта преминава от ръцете на свалената фамилия в тези на друга. Джейсин ще се пада някакъв си там под ред за наследяване на трона, което ще интригува ЧК и те ще искат да турнат в Бандар Еваан свой човек, за да могат да получат повече власт. По-точно онази фракция от ЧК, която се занимава с политика. Той няма да иска, естествено. Все едно. Отплеснах се. Та, ще помоля Арад Доман да остане за мен, дори и да не се осъществи плана с цялата тази принцо-просяшка история, която се заформя Laughing

2. Напълно подкрепям идеята NPC владетели. Така ще е по-лесно за всички.

3. Да, трябва да се даде инфо, обезателно. Как стоят нещата с Айилците като цяло, какво им е положението с Руйдин, най-малкото. Какво се случва с живеещите там, с какво са по-различни от останалите айилци в Пустошта - щото тези в Руйдин със сигурност си имат вода в изобилие, за разлика от останалите. Пък и със сигурност ще са се отделили като самостоятелен клан или общество, най-малкото. Същото и важи за малко повече информация за Шара и Островите на Лудите. Макар че последните две предлагам да ги оставим малко настрани от играта, щото са доста неясни като пространство и какво се случва, така че ще е доста объркващо. Ма ако някой иска да си ги описва, не виждам какво пречи, стига да не е някаква пълна идиотщина.

п.с. До колкото помня, за дните се ориентираха по това къде се падат спрямо някакъв голям празник. Пък часовете спрямо това къде се намира слънцето, да речем. В Бялата кула различните гонгове отразяваха дали е обяд, вечеря и т.н. Часовници не си спомням, честно казано, но е възможно да са имали някакви пясъчни такива. Звучи правдоподобно. Пък след Академиите на Ранд, може и някой задвижван посредством машинария да е останал.
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа

ПисанеЗаглавие: Re: 5. Предложения и въпроси v1   Вто Окт 30, 2012 9:36 pm

Столицата на Арад Доман обаче е друга, не го забравяй. Бандар Еваан е почти град на Сеанчан.
Джейсин ал'Меари
Вречен
Вречен

ПисанеЗаглавие: Re: 5. Предложения и въпроси v1   Вто Окт 30, 2012 10:31 pm

Ясно, че са васали на Сеанчан, искам да кажа, че в Западните земи властта се държи от хората, които се намират в Бандар Еваан.
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа

ПисанеЗаглавие: Re: 5. Предложения и въпроси v1   Вто Окт 30, 2012 10:35 pm

о.О не схванах, но ще се радвам да прочета Smile
Джейсин ал'Меари
Вречен
Вречен

ПисанеЗаглавие: Re: 5. Предложения и въпроси v1   Вто Окт 30, 2012 10:41 pm

Ок, явно не можах да се изразя толкова ясно, колкото исках. Арад Доман, и по-точно Бандар Еваан, имат ексклузивно право да търгуват със сеанчански стоки, тъй като се водят нещо като васали на Сеанчан *градът тоест е нещо като васал*. Поне това разбрах от въведението в играта и твоя коментар, че столицата на държавата не е Бандар Еваан, щото е почти сеанчански град. Не помня някъде в Началото да се споменава коя е столицата, така че по презумпция предположих, че ще е въпросният Бандар Еваан, който е толкова процъфтяващ заради въпросната търговия. И в този смисъл, най-логично е властта на Арад Доман да е концентрирана там, включително и кралят.
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа

ПисанеЗаглавие: Re: 5. Предложения и въпроси v1   Вто Окт 30, 2012 10:49 pm

Ето затова е хубаво човек да разглежда новонарисуваните карти ( [You must be registered and logged in to see this link.] ) Smile Столицата е преместена в град Катар, в планините Smile Ако искаш мога да ти разкажа защо Smile
Джейсин ал'Меари
Вречен
Вречен

ПисанеЗаглавие: Re: 5. Предложения и въпроси v1   Вто Окт 30, 2012 10:53 pm

Да, би било добре. Както и да се отбележи и някъде другаде освен на картата. В смисъл, не знам, но е супер объркващо. За вас, които сте го писали е ясно, обаче за останалите - дз. Обикновено, когато пиша във форум, първо се обръщам към нещо солидно написано, обяснение, а не към карта, която чертае границите на държавите. Щото предпочитам обяснение "така и така, столицата е тука, щото в другия град има плъхове", примерно. И мога да го използвам в своите си писания там.

Все едно. Както е тръгнало, май ще взема да спра да пиша, щото очевидно съм единственият човек, който създава проблеми наоколо.
Юка Кирена
Стражник
Стражник

Брой мнения : 67
Местожителство : Някое сенчесто и прохладно място

ПисанеЗаглавие: Re: 5. Предложения и въпроси v1   Вто Окт 30, 2012 10:59 pm

Еее, приятелю, не говори така! Остави я Джен, тя малко така изглежда, ама не й е за цел да те гони. Всеки среща трудности в началото, все пак е нормално.

За въпросите:
1. Ок, ако всеки описва, аз мога да взема Тийр, като се домъкнем до там, защото уж съм отраснал там и такива ми ти работи.

2. Нямам проблем с това. Добра идея е.

3. Каквото и да правите, правете го бързо, защото е явно, че пречите на хората и ги смущавате. Не че искам да ви давам зор нарочно, но просто за да се избегнат бъдещи проблеми. Ако не, може да се постъпи като с градовете и държавите. Може да кажете, че се е променило, а да оставите на нас да решим как.
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа

ПисанеЗаглавие: Re: 5. Предложения и въпроси v1   Вто Окт 30, 2012 11:01 pm

Абе стига глупости. Щял да спре да пише. Ти какво мислиш, че аз нямам проблеми ли? Нон стоп питам администраторката за някакви неща. Нали затова питах ще има ли ново описание на държавите, защото видях за промените.

Катар е избран, защото Бандар Еваан е бил разрушен, Доманци били толкова изтласквани от краибрежието, че накрая владетелите се скрили в Катар, защото бил по-недостъпен сред планините. С времето и промените, с нарастващата сеанчанска власт в последващите години, решили да останат в Катар, за да не навлизат в нови конфликти. Това, което владетелите на Арад Доман обаче не позволили, е Бандар Еваан да се обявява за сеанчански или независим град. Той все още е доманско пристанище и все още плаща такси и е лоялен на короната.
Джейсин ал'Меари
Вречен
Вречен

ПисанеЗаглавие: Re: 5. Предложения и въпроси v1   Вто Окт 30, 2012 11:09 pm

Добре, благодаря за обяснението. Ще го имам предвид, когато си съставям разните му там планове за държавата. Ако има още нещо, обаче, ще помоля да ми кажете, за да не стават нови обърквания и разминавания.
Юка Кирена
Стражник
Стражник

ПисанеЗаглавие: Re: 5. Предложения и въпроси v1   Вто Окт 30, 2012 11:13 pm

Ама ти трябва да кажеш какво още ти трябва, за коя държава, в кое отношение. На лични или тук. Все пак хората, които пишат не четат мисли и не могат да знаят на кой какво му трябва по-подробно.
Джейсин ал'Меари
Вречен
Вречен

ПисанеЗаглавие: Re: 5. Предложения и въпроси v1   Вто Окт 30, 2012 11:14 pm

Арад Доман? В смисъл, за тази държава помолих да ми бъде "назначена", за да я опиша. Нямам претенции към друга, пък и няма къде другаде да се меся на този етап, така че наистина само тя остава като опция да ми се доразясни ако има нещо допълнително.
Юка Кирена
Стражник
Стражник

ПисанеЗаглавие: Re: 5. Предложения и въпроси v1   Вто Окт 30, 2012 11:20 pm

Еми днеска като гледам Седайките си изполягаха да спят, ама тия дни сигурно ще ти кажат. Предполагам, че няма друго. Ама те ще кажат де.
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа

ПисанеЗаглавие: Re: 5. Предложения и въпроси v1   Пон Ное 05, 2012 11:19 pm

Последно, да описвам ли Кемлин, Айенде и кралското семейство?
Юка Кирена
Стражник
Стражник

ПисанеЗаглавие: Re: 5. Предложения и въпроси v1   Пон Ное 05, 2012 11:55 pm

Давай, че инак аз ще го подхвана.
Александрин Седай
Заседателка
Заседателка

Брой мнения : 201

ПисанеЗаглавие: Re: 5. Предложения и въпроси v1   Вто Ное 06, 2012 4:41 pm

Дженалдин написа:
Последно, да описвам ли Кемлин, Айенде и кралското семейство?

Мдам, може да ги опишеш, ако имаш време.

Иначе до колкото помня Арад Доман Джейсин щеше да го описва.

Също може да ми кажеш трябва ли нещо друго да се описва ми драсни по скайп, че да видя кое да взема.

Едит: А също да кажа, ако някой иска да описва някоя страна и действията му са свързани с нея да казва, докато е време.
Dragonbane
Bad wolf

Зодия : Leo
Брой мнения : 4
Години : 26
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: 5. Предложения и въпроси v1   Вто Ное 27, 2012 9:09 pm

Къде е говорилнята ? Smile
Хроникьор
Хроникьор
Хроникьор

ПисанеЗаглавие: Re: 5. Предложения и въпроси v1   Вто Ное 27, 2012 9:15 pm

В Свободна зона - [You must be registered and logged in to see this link.]
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа

ПисанеЗаглавие: Re: 5. Предложения и въпроси v1   Вто Апр 23, 2013 10:41 pm

Между другото, предложение за администрирането - могат ли да се направят темите да се разделят на страници на 10 мнения? За другите не знам, но видях, че нашата нишка "Няма цяр за смъртта" е към 25-26 мнения вече, а понеже аз пиша километрично, изглежда натежава Sad Ако на страница има по 10 мнения може би ще е по-добре, макар така да се трупат повече страници...
Хроникьор
Хроникьор
Хроникьор

ПисанеЗаглавие: Re: 5. Предложения и въпроси v1   Сря Апр 24, 2013 8:35 am

Можем да намалим мненията да са по 18 мнения. Но сме забелязали, че ако са по - малко стават повече страници и след време това ще затормози сайта. Ще ги намаля малко, но по малко от 18 няма да са.
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа

ПисанеЗаглавие: Re: 5. Предложения и въпроси v1   Сря Апр 24, 2013 9:36 am

Ок, и 20 да са, просто иначе пък е тежко скролването и бла бла Smile Мерси