ИндексВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | .

Масова/Обща нишка - ОБСЪЖДАНЕ

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Хроникьор
Хроникьор
Хроникьор

Зодия : Sagittarius
Брой мнения : 211
Години : 27

ПисанеЗаглавие: Масова/Обща нишка - ОБСЪЖДАНЕ   Чет Апр 11, 2013 8:07 pm

Sei'cal написа:

Аз пак влизам с едно силно предложение - да поразмърдаме нещата с една война. Ще опиша накратко какво ми се върти в главата, пък вие ще изкажете мнение.
Искам да включм активно Морския народ - ще им измислим Наставник на Корабите, който може и да прелива. В продължение на месеци, корабите на Морския народ активно изкупуват дървен материал и материали от каменоломни в Тийр, Иллиан, Ебу Дар и дори Майен. Сделките с тях пак са солени, но сякаш екзотичните търговци са по-склонни да се примирят и с по-ниска печалба.
Те все по-малко се съгласяват да качват чужденци на корабите си, а остров Тремалкинг от близо година не е дестинация за който и да било извън Ата'ан Миере. Уловката е, че там се строят нови кораби, дори е вдигната крепост в главния залив. Флотата им се събира, за да нападне крайбрежните държави и да завземе територии, които те ще смятат за свои по право - по време на Разрушението те бягат от полуделите Айез Седай и отплават на корабите си, но сега ще искат да си върнат загубеното.
Та, нашия човек, който ще бъде доста авторитетна фигура, събира поддръжници и започва създаването на боен флот. Идеята ми е преливащите (как бяха - ветрогонци или нещо подобно там) - които сега са мъже и жени - да се свържат, да причинят лошо време, за да няма видимост и през огромни портали да пренесат флота си и да започнат инвазия. Първо мисля да падне Иллиан.

ПС Според последната книга пълен кръг от преливащи наброява 72, така че отварянето на огромни поратли е възможно.

А как моя герой влиза в действието и за какво се бори - ами той ще го играе един от робите на водача на Морския народ и от там ще контролира всичко. Крайната му цел е да привлече вниманието на двете кули и да може да заплете мрежи там, докато те са заети с войната.

Относно Черната Кула - някой ще пише ли поста с предложенията?
Мисля също така, че ще е готино ако там е останал един от тия тер'ангреали, които не позволяват използването на портали в определен радиус - това ще е защитен механизъм, като в периферията на Кулата ще си има специални площадки за Пътуване.

За самата сграда - мислех си дали няма да е хубаво, ако има една основна масивна постройка, дълга като копие, която да е заобиколена от пет по-малки - по една за всяко общество. Малките кули ще са съединени с голямата чрез мостове на няколко нива. В основната кула ще са подземията, библиотеките, Съвета и Покоите на М'Хаил - или както ще го наричаме. Малките са си специално за обществата, с покои, общи помещения и специфични постройки - например още библиотеки за Домаракоши’Махди, ботаническа градина и нещо като лечебница за Сора’аетан и тн.
Върнете се в началото Go down
http://sedai.forumsline.com
Деандра
Стражник
Стражник

Брой мнения : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Масова/Обща нишка - ОБСЪЖДАНЕ   Вто Апр 16, 2013 1:36 pm

Аз съм готова да се включа в тази масова нишка и смятам, че е страхотна идея. Форума ще се раздвижи, а и всички ще играем заедно.
Sei'cal
Аша'ман
Аша'ман

Брой мнения : 10

ПисанеЗаглавие: Re: Масова/Обща нишка - ОБСЪЖДАНЕ   Сря Апр 17, 2013 8:35 pm

Пуснах едно био на тоя дето ще води Войната от страна на Морския народ - моля изкажете мнение. Засега позицията му в тяхното общество не е много висока, но това е умишлено - да има развитие.
Тейн Риордан
Стражник
Стражник

Брой мнения : 24

ПисанеЗаглавие: Re: Масова/Обща нишка - ОБСЪЖДАНЕ   Чет Апр 18, 2013 10:48 am

Бройте ме и мен за масовата нишка. Аз съм още необвързан, луда глава и доста жаден за кръв. Ако всички са съгласни мога да започна да всявам смут на различни места, като се движа. (Покрусен от смъртта на моята Айез Седай и воден от обещанието кракът ми да не стъпва в Погибелта, виждам зли хора - мраколюбци и тн. навсякъде, а понякога нападам просто за да си изкарам яда на когото ми падне). В момента може да се каже, че героят ми е отрицателен и готов да всява хаос, поне докато някоя Айез Седай не го обуздае и му сложи Стражническият хомот.

ЕДИТ: Сей, извинявай, не сега прочетох биото на героя, който си пуснал. На мен ми харесва как се е получил.
Асада о` Алсенхор
Амирлински трон
Амирлински трон

Зодия : Sagittarius
Брой мнения : 25
Години : 27
Местожителство : Шумен

ПисанеЗаглавие: Re: Масова/Обща нишка - ОБСЪЖДАНЕ   Чет Апр 18, 2013 1:21 pm

Аз подкрепям общата нишка, но все още не знам специално моята героиня с какво може да е от ползва. Освен да изпрати Айез Седай там където трябва. Ще измисля нещо... Examine
Дженалдин
Зелена Аджа
Зелена Аджа

Зодия : Scorpio
Брой мнения : 228
Години : 28
Местожителство : Между рая и ада, между мечтите и реалността

ПисанеЗаглавие: Re: Масова/Обща нишка - ОБСЪЖДАНЕ   Чет Апр 18, 2013 5:04 pm

На мен не се нрави много идеята, някак си ми звучи не много като Колелото ама какво пък, ще се получи забавно да се бием срещу някого. Морския народ може да са сърдити, че при разпределението на новия свят не са им дали земи на континента (а можеше с Ви да им дадем лол)... Биото ще чета по-късно и пак ще кажа. Само не бягайте много от спокойствието. Може това нападение да почне една доста отдавна планирана война със сенките... Мда... Абе каквото кажете, това правим. И без това скоро няма да имам ангажименти (като герой) и все някак може би 1 път седмично ще мога да пиша...
http://jenaldin.wordpress.com/
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Масова/Обща нишка - ОБСЪЖДАНЕ   

Масова/Обща нишка - ОБСЪЖДАНЕ

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1